Masz jakieś pytania?


Co to jest #polishartnow?

#polishartnow to niezależny ruch wspierający i angażujący Twórczynie oraz Twórców w trakcie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Powstała 30 marca 2020 roku, o godz. 03.30. Na profilu na Instagramie oraz Facebooku – @polishartnow będą zamieszczane zdjęcia prac na sprzedaż, a 100% wpływów trafi bezpośrednio do Twórców. W zależności od chęci i możliwości, gdy Artystka czy Artysta zarabia ze sprzedaży prac, może przeznaczyć dowolną kwotę na zakup dzieła innego Twórcy biorącego udział w akcji Polish Art NOW, tzw. efekt kuli śnieżnej. Nie ma egzekwowania, jest to system oparty na zaufaniu.

Ruch został zainicjowany w necie w ślad za światową akcją Matthew Burrowsa – Artist Support Pledge, aby był niezależny od wszelkich ograniczeń wynikających z pandemii i wspierał Twórczynie i Twórców z Polski oraz prosperował bez kontroli, w oparciu o zaufanie. Jeśli możesz wnieść wkład, nawet niewielki, zostanie on przyjęty z wdzięcznością.


Chcę sprzedać moją sztukę - czy mogę wziąć udział w akcji?

Tak. Każdy może wziąć udział w akcji #polishartnow kto chce sprzedać swoje prace. Wystarczy przesłać zgłoszenie wraz z opisem na maila: polishartnow@gmail.com. Nie ma limitu zgłoszeń.


Chcę kupić sztukę - czy mogę wziąć udział w akcji?

Tak. Każdy może wziąć udział w akcji #polishartnow – wystarczy wybrać na profilu na Instagramie – @polishartnow dostępną pracę i zgłosić chęć zakupu przez wiadomość prywatną.


Jak mogą wziąć udział w akcji artyści?

  1. Zgłoś swój udział w akcji wysyłając maila na adres: polishartnow@gmail.com z dowolną ilością prac, w dowolnej cenie, wraz z opisem: wymiary, technika, rok powstania, cena (nie ma limitu zgłoszeń). Możesz również opublikować swój własny post z oznaczeniem profilu @polishartnow i użyciem hashtagu #polishartnow. Codziennie będziemy publikować na głównym kanale akcji wybrane zgłoszenia z poprawnym oznaczeniem postów – zachęcając do wsparcia.
  2. Twoje prace zostaną opublikowane na profilu @polishartnow – dowiesz  się o tym przez oznaczenie na Instagramie. Pamiętaj – podziel się tą informacją z Twoimi znajomymi i bliskimi.
  3. Osoba zgłaszająca chęć kupna Twojej pracy, skontaktuje się z nami i/lub bezpośrednio z Tobą, przez wiadomość prywatną – nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat a jedynie łączymy Cię z kupującym.
  4. Kupujący realizuje przelew bezpośrednio do Ciebie, wraz z ewentualną dopłatą za wysyłkę – ustalcie wszystkie szczegóły płatności i dostawy.

Za każdym razem, gdy sprzedasz swoje prace, możesz dobrowolnie kupić pracę innego twórcy w ramach akcji #polishartnow, tzw. efekt kuli śnieżnej.

Jak mogą wziąć udział w akcji kupujący?

  1. Wejdź na nasz profil na Instagramie – @polishartnow.
  2. Wybierz spośród dostępnych prac na sprzedaż, te które Cię interesują i napisz nam o tym w wiadomości prywatnej.
  3. Twoje zgłoszenie przejdzie weryfikację i otrzymasz potwierdzenie w wiadomości zwrotnej - cierpliwości, decyduje kolejność zgłoszeń.
  4. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat a jedynie przekierujemy Cię bezpośrednio do artystki, artysty, no i oczywiście zarezerwujemy wybraną przez Ciebie pracę.
  5. To z artystką, artystą ustalasz wszystkie szczegóły transakcji i dostawy wraz z dopłatą za wysyłkę.

Po otrzymaniu dzieła sztuki do swojego domu – podziel się ze światem naszą inicjatywą @polishartnow / #polishartnow i niech Wasza hojność będzie zaraźliwa.


Wysłałam moje prace na podanego maila, ale nie widzę moich zdjęć na profilu @polishartnow, czy możesz mi pomóc?

Przy dużej ilości zgłoszeń, weryfikacja każdego z nich i publikacja na profilu @polishartnow może się wydłużyć w czasie. Prosimy cierpliwie czekać na wiadomość zwrotną z potwierdzeniem. Możesz również opublikować swój własny post z oznaczeniem profilu @polishartnow i użyciem hashtagu #polishartnow. Codziennie będziemy publikować na głównym kanale akcji wybrane zgłoszenia oraz oznaczone posty – zachęcając do wsparcia.


Jaki jest haczyk?

Polish Art NOW to oddolna, niezależna i społeczna inicjatywa. Nie pobieramy żadnych opłat a jedynie łączymy Artystów z osobami chcącymi nabyć ich prace i wesprzeć akcję. Udział jest dobrowolnym aktem hojności i nie ma systemu egzekwowania poza zaufaniem.


Czy mogę sponsorować akcję lub przekazać darowiznę?

Pierwszą i najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest kupowanie sztuki od poszczególnych Artystów i promowanie akcji #polishartnow wśród najbliższych. Ale jeśli chcesz zrobić coś poważniejszego, skontaktuj się z nami: polishartnow@gmail.com.


Jak mogę się z Wami skontaktować?

Preferujemy kontakt mailowy: polishartnow@gmail.com.

dla Artystek i Artystów

instrukcja przystąpienia i udziału w akcji

dla Kupujących

instrukcja udziału w akcji

napisz do nas

czekamy na Wasze zgłoszenia i pytania